Gemi İnşa ve Denizcilik Ölçmeleri

Gemi İnşa ve Denizcilik Ölçmeleri, büyük ve karmaşık parçaların ve yapıların ölçümünü içermektedir. Tersane çalışma sahaları, istatistiksel olarak iş güvenliği açısından yüksek risk statüsündedir. Ayrıca işletme ve bakım maliyeti çok büyük olan bu araçlarda klasik yöntemlerle yapılan ölçümlerden kaynaklanan hatalar, telafisi zor ve pahalı sorunlar olabilmektedir.

Gemi ve deniz araçlarında yüksek doğrulukta ve hızlı şekilde ölçümleri tamamlamak için 3D lazer tarama sistemlerimizi kullanıyoruz. Bu sayede gemilerde operasyonu etkilemeden toplanan veriler eş zamanlı olarak ofise aktarılabiliyor. Gövde, güverte, makine ve pompa odası fark etmeksizin bakım, yenileme ve güncelleme işlemleri operasyonu etkilemeden devam edebilmektedir. Mühendislik ve analiz faaliyetleri için gemiye gelen personel sayısı da en aza indirileceği için seyir güvenliği riskleri de azaltılmış olur.

Gemi İnşa ve Deniz araçları Ölçüm

Ölçüm faaliyetleri ile gövde yüzeyi analizleri, depolama tanklarının kalibrasyon ölçümleri, boru ve çelik aksamların modellemesi için altlık veri temini gibi farklı amaçlara hizmet edebilecek hassas ve yüksek doğrulukta veri setleri sunuyoruz.

Zaman – maliyet dengesinin çok önemli olduğu bu araçlarda, karmaşık yapıları en hızlı şekilde dijital olarak dokümante ederek maliyet ve risk faktörünü düşürmek temel hedefimizdir.

Gemi İnşa ve Denizcilik Ölçmeleri kapsamında verdiğimiz dijital belgeleme hizmetleri ne örnek olarak;

  • Gövde ve Güverte ölçümü
  • Pervane ve Dümen ölçümleri
  • Gövde hasar analizleri
  • Depolama tankları ölçümleri
  • Yapısal Analizler
100%

Hızlı Ölçüm

Comments are disabled.