Rölöve – Restorasyon çalışmalarınız için milimetre hassasiyetinde altlık veri üretimi yapıyoruz. Büyüklüğü ya da yapısal durumu fark etmeksizin her tür yapıyı 3D lazer tarayıcı ve elektro optik ölçümleme sistemlerimiz ölçerek bilgisayar ortamına aktarıyoruz. Bu sayede yapıları kullandığınız yazılıma uygun olarak, nokta bulutu, ortofoto ya da yaygın CAD formatında teslim ediyoruz.

Karmaşık ve çok fazla bağımsız bölüme sahip yapıların kısa bir süre içinde 3D çizim ve modelleme ortamına aktarılması rölöve maliyetleri açısından önemlidir. Klasik yöntemlerle alınan ölçülerden kaynaklanan hataların önüne geçerek, tekrar eden saha ziyaretlerinin de önüne geçmiş olunur. Elle ölçü almanın zor ve tehlikeli olduğu ortamlarda çok kısa sürede ölçüm faaliyetleri gerçekleştirilebilir.

Mevcut yapıların hali hazır ölçümlemesindeki en büyük avantaj, sahaya tekrar gitme ve yeniden ölçme aşamasındaki vakit kaybını önlemektir. Teslim süresi kısa ve yüksek detaylı işlerde yüksek doğrulukta 3D lazer tarama hizmetlerimiz ile projelerinize güç katabilirsiniz.

Yapılarınızı farklı CAD yazılımları ve BIM ortamında kullanabilmeniz için 3D modellere dönüştürüyoruz. Farklı katman ve aşamalarda dilerseniz yapının kendi malzemelerini, dilerseniz mevcut yapı üzerine uygulanacak tasarımı veriye ekleyerek görselliği arttırılmış modeller oluşturabiliriz.

Nokta bulutu verisinden modelleme geçiş süreci. (Trimble Data)
Sırasıyla | Fotoğraf – Nokta Bulutu – 3D Model – Fotoğraf Kaplamalı Model

Cephe rölövesi projelerinizde yapıya ait tüm detaylara zahmetsiz ulaşabileceksiniz. Yüksek çözünürlük ortho fotolar üzerinden çizim yapabilir ya da doğrudan cad modeller kullanarak cephe rölövesi çizimlerinizi hazırlayabilirsiniz. Yükseklik nedeniyle iş güvenliği riski oluşturmadan, ofis bilgisayarınızdan tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Ayrıca sokak iyileştirme projeleri ve sokak silüet çizimleri için yüksek çözünürlükte altlık veri ve orthofoto üretmekteyiz. Farklı kesit ve görünüşlerde kot ve koordinat bilgisi bulunan bu altlık veriler ile sokak ve caddeleri çok kısa zamanda CAD ortamına aktarabilirsiniz. Eski eser ve sokak iyileştirme projelerinizde halihazır veri kullanımı ve detaylar için bize ulaşın.

Cephe Rölöve Ölçüm
  • Cephe Rölövesi
  • Kat Planları
  • Sokak Silüetleri
  • Kültür Mirası Belgeleme
  • Restorasyon
  • B.I.M.

Mergen Proje

Adres: Sahkulu Mah, Serdar-i Ekrem Cad. No:15/A Galata
Beyoglu / ISTANBUL

Tel : 0850 215 06 99      Email: info@mergen3d.com