Karayolu ve Demiryolu Ölçümleri

Ülkemizde ve dünyada ulaşımın temel unsuru olan Karayolu ve demiryolu ölçümleri ile ilgili verdiğimiz hizmetlere kısaca değinmek gerekirse;

Farklı teknikler kullanılarak açılan tüneller zorlu çalışma ortamlarıdır. İş güvenliği risklerini en aza indirecek şekilde tünel ve galeri sahalarında imalat kontrolü, deformasyon analizi ve as-built ölçüm hizmetleri vermekteyiz. İmalat öncesi ve sonrası ölçümler malzeme ve yapısal kontrol detaylarını en üst seviyeye taşıyabilirsiniz. 

Kara yolları güzergahında bulunan köprü, üst geçit, alt geçit ve menfezlerin 3D rölöve projelerinin hazırlanması. Yüksek doğrulukta 3D lazer tarama verisi ile sanat yapılarındaki deformasyonların belirlenmesi, köprü rölövesi ve köprü civarı harita alınması hizmetleri. Ayrıca Tekla ve benzeri yazılımlar ile tam uyumlu veri setleri sayesinde tasarım ve imalat kontrollerinizi çok kısa sürelerde tamamla imkanı sunuyoruz.

Ayrıca shotcrete kalınlığı ve güzergah (alignment) tutarlılığı test edebileceğiniz veri setleri ile tünel inşaatlarında hızlı ve güvenilir sonuçlar alabilirsiniz. Uygun fiyatlı ve çözüm odaklı hizmetlerimiz hakkında daha fazla detay için bize ulaşın.

üst geçit lazer tarama ölçüm
  • Üst geçit ve Köprü Ölçümleri
  • Deformasyon Analizleri
  • Menfez ve Tünel Ölçümleri
  • 360° Sanal Tur
  • Detaylı dijital belgeleme çözümleri
  • Demiryolu Ölçümleri

Demiryolu Güzergah ve İmalat Ölçümleri

Demiryolu hatlarında yapılacak hızlı ölçümler ile güzergah boyunca vagon genişliklerini tehlikeye sokabilecek yapı ve objeleri belirleme ve çakışma analizi hizmetleri vermekteyiz. Mevcut koordinat sisteminizde ve saha çalışmalarını engellemeden yapılacak ölçümler ile sanat yapıları ve çevresindeki topoğrafyaya ait hassas ölçüm verisi sayesinde, imalat kontrolleri gerçekleştirmek artık çok kolay.

Standart demiryolu hatları ve hızlı tren hatlarında yapılan ölçümler ile, hattın çevresinde bulunan tüm yapı, ağaç ve diğer objeleri otomatik olarak tasarım ortamına aktarma imkanı sunuyoruz. Bu sayede hem çevre ile daha uyumlu tasarımlar yapabilir, tadilat ve revizyonlardan kaçınarak proje maliyetlerinizi en başından düşürme imkanı bulabilirsiniz.

Karayolu ve Demiryolu Ölçümleri alanında 3D lazer tarama ve modelleme çözümlerimiz ile ilgili aklınıza gelen diğer sorular için web sitemiz iletişim bölümünden, telefon ya da email yoluyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Comments are disabled.