Depolama Tankları

Depolama tankları ve basınçlı kaplar bir çok farklı sektörde akışkanların saklanması, işlenmesi ve transferleri boyunca kullanılan önemli çelik yapılardır. Genellikle tek parça boyutları diğer endüstriyel yapılardan daha büyüktür.

Faydalı ömürleri boyunda sürekli bir kullanım içinde olan tankların izlenmesi oldukça önemlidir. Operasyonlar esnasında deformasyon oluşması, yapı statiğini etkileyecek şekilde kuvvetlere maruz kalması, korozyon ve diğer etkiler gözlenecek temel başlıklardır.

Tank kalibrasyon ölçüm
HIZLI 100%
Tank kalibrasyon ölçüm
Depolama Tankı Ölçüm
GÜVENLİ 100%

Depolama Tankları ve Basınçlı Kapların Kalibrasyon Ölçümü

Boyutları düşünüldüğünde klasik ölçme yöntemleri ile sağlıklı bir tank ölçümü yapmak doğru değildir. Tank yüzeylerinde meydana gelen deformasyonların gözlenmesi ve tank kalibrasyon ölçüm işlerini yüksek hassasiyetli elektro optik ölçme sistemlerimiz ve 3D lazer tarayıcı cihazlarımız ile gerçekleştirmekteyiz. Tank duvarlarındaki anomaliler, katı tank modeli, tank hacmi, tank kalibrasyon ölçümü ve doğrusallık analizleri temel hizmetlerimiz arasındadır. Aynı zamanda bu ölçümler farklı NDT testleri ile birleştirilerek kapsamlı gözlem raporları oluşturmanıza olanak sağlar.

Düzenli gözlemler ile oluşan deformasyonların yönü tayin edilip raporlanabilir. Tank sahası için animasyon ve kaçış analizleri gerçekleştirebiliriz. Endüstriyel basınçlı kaplar ve depolama tanklarınız ile ilgili yardımcı olabileceğimiz diğer konular için bize ulaşın.

Tank Kalibrasyon Ölçüm Hizmeti Sonrası Kazanımlar

En büyük kazanım sahada çalışması gereken personel sayısının azalmasıdır. Bu sayede hem saha personeli giderleri azalacak hem de iş güvenliği riskleri doğru oranda düşüş gösterecektir.

Tank kalibrasyon ölçüm hizmetlerinin bir diğer önemli etmen ise veri doğruluğudur. Klasik yöntemlerin aksine, tamamen otomatize edilmiş yüksek doğrulukta ölçümler ile veri hata sınırları milimetre seviyesini aşmamaktadır. Bakım onarım ve işletme maliyetlerini etkileyecek bir operasyon için yüksek hassasiyet her zaman önemlidir.

  • İş Güvenliği Risklerini Minimize Eder
  • NDT Raporlaması Yapılabilir
  • Veriler Modelleme Araçlarına Aktarılabilir
  • Elle Ölçme Hatalarını Bertaraf Eder
  • Aveva , Autodesk ve Intergraph yazılımları ile tam uyumlu ver
  • Mevcut Yöntemlere Göre %80 Daha Hızlıdır