Tarihi Yapıların Belgelenmesi

Kültürel miras niteliğindeki yapılar ile arkeolojik alanların belgelenmesi restorasyon ve koruma projelerinin temelini oluşturmaktadır. Mevcut durum tespiti, yapı detaylarının çıkartılması ve küçük alanların bütünlük oluşturması açısından belgeleme yöntemi önemlidir. 3D lazer tarayıcı ve son teknoloji elektro optik ölçme sistemlerimiz ile sunduğumuz çözümler sayesinde, projelerinizde gereken hassasiyeti yakalamanıza yardımcı olabiliriz. Kalem işi, süsleme ve kaplamaları çizimlerinize kolayca ekleyebilir, yüksek çözünürlükte ortho fotolar ile proje bütünlüğü sağlayabilirsiniz.

Zaman Tasarrufu

90%
  • Elle yapılan ölçüm hatalarını ortadan kaldırır
  • Ulaşılması zor, yüksek bölümlerin ölçülmesini sağlar
  • İç ve dış cephelerin ilişkilendirilmesi, duvar kalınlığı tespiti
  • İstenilen sayıda görünüş ve kesit
  • İstenilen kotta plan görünüşleri
  • 3D yapı modelleri
  • BIM modelleme için hazır veri
Tarihi Yapıların Belgenlemesi
Kültürel miras niteliğindeki tarihi yapıların belgelenmesi projelerinde yapıya ait tüm detaylara hakim olun.

Farklı lokasyonlarda bulunan yapılar arasında mekansal ilişkilendirmeler yapmak, inşaat tekniklerini ve bölgesel dağılımlarını çıkartmak için sizin için hazırlayacağımız mekansal veriye güvenebilirsiniz. Detaylı belgeleme ve raporlama araçlarımız ile yapılarda zaman içinde meydana gelen değişimleri gözlemleyebilirsiniz. Deformasyon yönlerini ve oranlarını takip edebilir, animasyonlar ve farklı görseller ile birleştirerek etkili bir anlatım dili oluşturabilirsiniz.

Kültür mirası rölöve projelerinde, yüksek çözünürlükte görseller, animasyonlar, sanal gerçeklik uygulamaları ve 360° panoramik turlar gibi çözümlerimiz ile görsel ve metrik verilerinizi en üst seviyede kullanma imkanı sunuyoruz.

Yüksek çözünürlük ve ölçekli orto fotolar üzerinden doğrudan çizim yapabilir ya da projelerinize ekleyerek görselliği arttırabilirsiniz.